Institut politických a ekonomických studií
Home O nás Zpravodaj Články Média Akce Podpořte nás Kontakty Odkazy

Politický marketing pro volby do Evropského parlamentu

16. 06. 2008, autor: Marie Jílková
Pozvánka na workshop, který 11. - 14. 9. 2008 pořádá občanské sdružení Evropské hodnoty o.s za podpory Úřadu vlády České republiky, Konrad Adenauer Stiftung a Francouzské ambasády v Praze.

Expertní workshop je určen pro mladé politiky, novináře a další politicky aktivní členy občanské společnosti, které zajímají volby do Evropského parlamentu a využívání metod politického marketingu.

Účastníci se prostřednictvím přednášek a interaktivních metod seznámí s nástroji a strategiemi politického marketingu. Za pomoci připravených simulací si budou moci vyzkoušet role politiků či novinářů a naučí se efektivně obhajovat vlastní stanoviska.

Workshop je primárně zaměřen na problematiku voleb do Evropského parlamentu. Účastníci během přednášek a diskusí získají podrobné informace o struktuře, roli a fungování této jediné přímo volené instituce EU. Zároveň se detailně seznámí s metodami politického marketingu a procesem přípravy volební strategie. Hlavním cílem expertního workshopu je odborně vyškolit skupinu aktivních osob, která bude schopna získané informace a zkušenosti využívat a rozšiřovat.

Naplnění cílů expertního workshopu garantují lektoři a přednášející z řad zkušených politiků, akademiků a odborníků z praxe, stejně jako pečlivý výběr účastníků. Program bude zahájen úvodní veřejnou debatou s poslanci Evropského parlamentu z České republiky, Polska a Německa o významu Evropského parlamentu, osobních zkušenostech s jeho fungováním a specifikách evropských voleb. Samotný workshop bude založen na vyvážené kombinaci přednášek, diskusí a interaktivních simulací.

Program workshopu je ke stažení níže, instrukce k přihlášení naleznete na www.evropskehodnoty.cz

Ke stažení: EW_program.pdf